معرفی انواع بستنی

by بستنی in آگوست 11, 2019

معرفی انواع بستنی

امروزه با تغییر سلیقه و هیجانات مردم دیگر خوردن بستنی به فصل تابستان ختم نمی شود بلکه در فصل های سرد نیز اکثر مردم به خوردن بستنی میل دارند و از سرمای آن لذت می برند. طعم و شکل بستنی ها در حال حاضر بسیار متنوع شده است و جوابگوی تمام سلایق می باشد.

بستنی هایی که از ابتدا در ایران بیشتر رواج داشته عبارت است از: بستنی زعفرانی، بستنی چوبی یا کیم، بستنی یخی یا آلاسکا و بستنی میوه ای
رفته رفته طعم بستنی ها از تنوع بیشتری برخوردار شد تا امروز که به جایی رسیده که شما هر نوع طعمی که از بستنی انتظار دارید را میتوانید در بازار پیدا کنید. بستنی هایی که به مرور در بازار ارائه شد و استقبال خوبی نیز از آن شد مثل :

 بستنی قهوه
بستنی آلبالویی
بستنی بیسکوئیتی
بستنی با شکلات تکه ای
بستنی ناپلی
بستنی توت فرنگی
بستنی گردویی با کره
بستنی شکلاتی
بستنی وانیلی
بستنی قیفی
بستنی نانی یا حصیری

همچنین بخوانید: معرفی انواع روغن حیوانی + عکس

بستنی های معروف دنیا

به غیر از این بستنی ها که دربالا به آن اشاره شد، یک سری بستنی ها هستند که در دنیا معروفند و استقبال خیلی خوبی از آن شده است و به بستنی های اینتر نشنال معروف شده اند که در ادامه به شما معرفی خواهیم کرد.

بستنی گلاتو (ایتالیا)

بستنی گلاتو یک بستنی معروف ایتالیایی است که طرفداران بسیاری دارد. این بستنی خاص و خوشمزه بافتی نرم و شیرین وچربی کمتری نسبت به بستنی های دیگر دارد که همین موضوع بر طرفداران آن افزوده است. بستنی گلاتو طعم های مختلف و وسوسه برانگیزی نیز دارد.

 

بستنی دوندورما (ترکیه)

در ترکیه بستنی های خوشمزه ای وجود دارد که به آن ها دوندورما می گویند، بافت نرم و دیر آب شدن این بستنی باعث می شود که از فروشنده های این نوع بستنی برای سرگرم کردن مشتری ها با آن ها شوخی کنند. وقتی شما در خیابان های شهرهایی مثل استانبول و آنکارا راه می روید حتما به این بستنی فروشی های سیار برخورد می کنید.

بستنی موچی (ژاپن)

ترکیب طعم های متفاوت بستنی و کیک برنجی، خوراکی خوشمزه ای به اسم موچی را به وجود دارد که خیلی پرطرفدار است. اگر طعم متفاوت و عجیب و غریب را دوست داشته باشید بستنی های ژاپنی می توانند شما را حسابی راضی کنند. در ژاپن می توانید با طعم های عجیب غریبی مثل طعم عروس دریایی یا  جوهر اختاپوس رو به رو شوید.

معرفی انواع بستنی

معرفی انواع بستنی

بستنی کولفی (هند)

بستنی سنتی و اصیل هندی آنقدر بادام و پسته دارد که مثل بمب انرژی است . بستنی کولفی ترکیبی از ادویه ها، مغزها و میوه هاست و طعم های مختلفی دارد که علاوه بر مزه خوب، بسیار مقوی نیز است.

بستنی سرخ شده (چین)

. با اینکه بستنی سرخ شده در قاره آمریکا اختراع شد اما چینی ها با ایجاد تغییراتی بر روی این بستنی ورژن چینی آن را درست کردند که خیلی هم محبوب شده است. این بستنی ترکیبی از خمیر سرخ شده و مقداری بستنی سرد و خوشمزه است.

بستنی سوربتس (فیلیپین)

بستنی ای با طعم پنیر که با شیر نارگیل درست شده است. طعم متفاوت این بستنی حتما شما را سر ذوق می آورد. این بستنی به صورت لیوانی و یا قیفی سرو می شود.

بستنی آیس کاکانگ (مالزی)

این بستنی مخصوص مالزی و سنگاپور است و از تکه های بستنی و چیزهایی مثل باقلا، لوبیا قرمز، ذرت و شیر درست می شود.

بستنی پلتا (مکزیک)

بستنی محبوب مکزیکی ها از نوع  بستنی های میوه ای و چوبی است که به آن ها پلتا می گویند و طعم آن از شکلات و توت فرنگی گرفته تا وانیل و پرتغالی متنوع است.

بستنی سنتی تایلند

بستنی رولی، بستنی مخصوص تایلندی ها. برای درست کردن این بستنی شیر تازه با موادی مثل آرد، چای سبز و قهوه و آنقدر به هم زده می شود تا به شکل خامه دربیاید و با میوه های استوایی سرو می شود.

بستنی پاگوتو (یونان)

در یونان به بستنی، «پاگوتو» می گویند و بیشتر بستنی های پرطرفدار این کشور  هم از ترکیب بستنی ایتالیایی و ترکیه ای درست شده است.

اگر شما نیز در تولید، فروش یا صادرات زردآلو و میوه های خشک فعالیت دارید میتوانید با ما تماس بگیرید تا نحوه فعالیت شما را در این سایت اضافه کنیم

تماس با ما جهت اضافه شدن در سایت

همچنین اگر‌ در تخصص دیگری فعالیت دارید ما برای دیگر تخصصات و موضوعات هم سایت داریم که‌ میتوانیم شما را در دیگر سایت ها قرار دهیم با ما‌تماس بگیرید.

تماس با ما

Leave a Reply